آموزش حذف برنامه های پیشفرض ویندوز 10 بدون برنامه

ویندوز 10

ویندوز 10 برنامه های از پیش نصب شده زیادی مانند Xbox ، Groove Music ، People ، Maps و غیره دارد. آنها فضای زیادی را اشغال نمی کنند اما در صورت تمایل به خلاص شدن از شر آنها روش های ساده ای برای حذف آنها وجود دارد.

این برنامه های داخلی از کنترل پنل قابل حذف نیستند اما قطعاً می توانید آنها را از طریق روش های دیگر حذف کنید. این برنامه های جهانی با چند روش ساده قابل حذف هستند. هنگام پیروی از این روش ها ، دیگر لازم نیست به ابزارهای فرعی اعتماد کنید و این بهترین بخش آن است.

روش اول: حذف برنامه ها را از منوی Dropdown

این ساده ترین روش برای حذف برنامه های داخلی در ویندوز 10 است. ابتدا به منوی استارت بروید و در آنجا باید نام برنامه را تایپ کنید. به سادگی بر روی آن کلیک راست کرده و سپس Uninstall را انتخاب کنید. اگرچه آسان است ، با این روش نمی توان همه برنامه های جهانی را حذف کرد. با این کار شما به راحتی از شر برنامه خلاص می شوید.

روش دوم: با استفاده از Powershell

از Powershell می توان برای حذف استفاده کرد برنامه های داخلی در ویندوز 10 سیستم عامل کاربردهای زیادی دارد و حذف این برنامه ها به این روش ساده انجام می شود. Powershell برای حذف برنامه های داخلی واقعا محبوب است و در بسیاری از نقاط جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

مرحله ۱: در نوار جستجوی ویندوز 10 ، نوار Powershell را تایپ کنید. روی Powershell کلیک راست کنید. سپس گزینه Run as Administrator را انتخاب کنید.

مرحله ۲: دستور زیر را تایپ کنید: Get-AppxPackage | ft Name, PackageFullName -AutoSize . سپس می توانید لیستی از تمام برنامه های نصب شده را مشاهده کنید. همه آنها اکانت فعلی نصب هستند.

مرحله ۳: اگر می خواهید برنامه ای را حذف کنید ، به ویژه ، باید دستور زیر را تایپ کنید: Get-AppxPackage *xboxapp

شما باید نام برنامه را جایگزین کنید و دوباره از wildcards* استفاده کنید. باید قبل و بعد از نام برنامه در Powershell استفاده شود. سپس شما تمام می شوید و برنامه های داخلی قابل حذف هستند.

این روش های مختلفی است که به کمک آنها می توانید برنامه های داخلی را از ویندوز 10 حذف یا حذف کنید. گرچه می توانید اکثر آنها را حذف کنید. از برنامه های داخلی با این روش ، شما نمی توانید برنامه های مهم را حذف کنید.

هیچ روشی برای حذف یا حذف برنامه های مهم وجود ندارد. جدای از این برنامه های خاص ، شما می توانید اکثر برنامه های داخلی موجود در ویندوز 10 را حذف کنید. در مورد بقیه برنامه های داخلی داخلی ، در واقع نمی توانید کارهای دیگری انجام دهید بلکه آنها را در ویندوز 10 نگه دارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *