آموزش حل مشکل قفل شدن اتوماتیک در ویندوز ۱۰

قفل اتوماتیک ویندوز

ویندوز ۱۰ مملو از چندین ویژگی است که کار شما را بسیار آسان تر می کند. شما برای شخصی سازی تجربه خود روش های زیادی دارید. روش های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید تجربه خود را شخصی سازی کرده و شیوه رفتار رایانه خود را کنترل کنید. شما چندین روش برای محافظت از داده های خود و جلوگیری از دسترسی دیگران به آن دارید. یکی از این ویژگی ها قفل اتوماتیک ویندوز است.

با استفاده از Windows + L می توانید سیستم خود را به صورت دستی قفل کنید یا بسته به تایمر تنظیم شده ، کامپیوتر شما بطور خودکار قفل می شود و تنها راه شما با استفاده از گذرواژه یا پین قادر خواهید بود قفل سیستم خود را باز کنید.

علاوه بر محافظت از داده ها و پرونده های شخصی شما ، قفل کردن سیستم شما یک روش مناسب برای صرفه جویی در مصرف انرژی است زیرا این کار اکثر سرویس های لپ تاپ شما را متوقف می کند از مصرف زیاد باتری جلوگیری می کند.

همچنین می توانید ویندوز را تنظیم کنید تا رویدادهای تقویم آینده ، گزارش های هواشناسی ، ایمیل های خوانده نشده و سایر اطلاعات مفید را روی صفحه نمایش خود نشان دهد. مراحلی که برای سفارشی کردن صفحه قفل خود باید دنبال کنید به شرح زیر است:

مرحله ۱: بر روی هر نقطه روی دسک تاپ خود کلیک راست کرده و بر روی Personalize کلیک کنید. همچنین می توانید با فشار دادن کلید میانبر Windows key + I و کلیک بر روی Personalization ، به تنظیمات آن دسترسی پیدا کنید.

مرحله ۲: در نوار کناری سمت چپ ، روی Lock Screen و سپس روی Screen Timeout Settings کلیک کنید.

مرحله ۳: دو گزینه ای که در اینجا پیدا می کنید Sleep و Screen هستند. هردو آنها را روی حالت Never قرار دهید.

به جای غیرفعال کردن قفل اتوماتیک ویندوز ، می توانیم آن را بر روی عددی تنظیم کنیم که شما با آن راحت هستید. همچنین بسته به لپ تاپ به برق وصل شده یا باتری ، می توانید الگوهای رفتاری متفاوتی را برای قفل خودکار تنظیم کنید.

هک ریجستری و group policy

دو هک وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید این تنظیمات را روی ویندوز ۱۰ اجرا کنید. هک رجیستری برای Windows Home Edition مناسب تر است در حالی که Group Policy برای Windows Pro بهتر است. در جستجوی ویندوز ، regedit را از فهرست Start تایپ و انتخاب کنید.

به اینجا بروید:

Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Personalization

اینجا راست کلیک کرده و از منو New گزینه DWORD (32-bit) را انتخاب نمایید و نام آن را NoLockScreen قرار دهید. حالا روی کلید ایجاد شده دابل کلیک کرده و مقدار آن را برابر با ۱ قرار دهید.

با رفتن به ترفند Group Policy ، در منوی Start گزینه gpedit.msc را جستجو کنید و آن را باز کنید. به پوشه زیر ،Administrative Templates > Control Panel > Personalization بروید.

دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
 • با سلام و خسته نباشید
  من تنظیماتم قفل شده و اصلا نمیتونم عکس صفحه لپ تاپم رو عوض کنم و هیچ دکمه ای رو میزنم قفل شده و عمل نمیکنه خواهش میکنم کمک کنید
  لپ تاپم ویندوز 10 هست

  • مدیر فروشگاه /
   1 0

   روی This PC راست کلیک کنید و روی گزینه properties را کلیک کنید اگر در قسمت windows activation نوشته شده بود windows not activate باید ویندوز خود را با نرم افزار های اکتیویتور فعال سازی کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.