آموزش ضبط صفحه نمایش و دسکتاپ در ویندوز 10 بدون نرم افزار

ضبط صفحه نمایش

حتی اگر مدتی است که از ویندوز 10 استفاده کرده اید ، ممکن است از تمام ویژگیهای ارائه شده آگاه نباشید. بیشتر ویژگی هایی که ارائه می دهد کشف نشده است. یکی این ویژگی ها این است که می توانید صفحه نمایش خود را بدون هیچ نوع نرم افزاری ضبط کنید. معمولاً برای ضبط صفحه باید از یک نرم افزار جداگانه استفاده کنید.

اما حتی می توان در ویندوز 10 بدون نصب هر نوع نرم افزار نیز این کار را انجام داد. در نوار بازی ، می توانید این ابزار ضبط صفحه را پیدا کنید ، که درون آن پنهان است. این کمک می کند تا فیلم های گیم پلی خود را که این ابزار را ساخته ، مخصوصاً برای گیمرها ضبط کنید. روش کار به ضبط راحت صفحه نمایش ویندوز ۱۰ کمک خواهد کرد.

نحوه ضبط صفحه ویندوز 10

این روش ساده به راحتی با کمک کلیدهای میانبر خاص امکان پذیر است. خود کیبورد نوار بازی همچنین می توان در ویندوز 10 نمایش داده شود تا از آن برای ضبط خود صفحه استفاده کرد. برای ضبط دسکتاپ مراحل ساده خاصی را می توان دنبال کرد.

مرحله ۱: بر روی Start on Windows 10 خود کلیک کنید. Xbox برنامه را تایپ کنید و سپس برنامه را باز کنید.

مرحله ۲: در برنامه Xbox ، می توان ترکیبی از کلیدها را فشار داد. می توانید Win + G را تایپ کنید. آن را روی صفحه ای که می خواهید ضبط کنید تایپ کنید. پس از فشار دادن ترکیب ، پاپ آپ روی صفحه نمایش می آید. این سؤال خواهد کرد که آیا این یک بازی است یا نه. شما باید روی بله کلیک کنید.

مرحله ۳: سپس می توانید گزینه های خاصی را در آنجا مشاهده کنید ، مانند شروع ضبط ، تصویر صفحه و تنظیمات (Recording, Screenshot and Settings).

مرحله ۴: ابتدا دکمه شروع ضبط را انتخاب کنید. سپس ضبط شروع می شود. وقتی با ضبط تمام شد ، می توانید ضبط را متوقف کنید. به طور خودکار ، ضبط ها در C/Users/Videos/Captures ذخیره می شوند.

با این روش می توانید صفحه را بدون هیچ گونه ابزار شخص ثالث ضبط کنید.

ضبط  دسکتاپ با استفاده از VLC Media Player

این یک پخش کننده رسانه محبوب است و توسط آن استفاده می شود زیاد. با کمک آن می توانید صفحه را بدون هیچ گونه ابزار یا برنامه شخص ثالث ضبط کنید. ضبط صفحه نمایش با این نرم افزار می تواند در ویندوز ۷،۸ و ۱۰ مورد استفاده قرار گیرد.

مرحله ۱: اگر قبلاً آن را نصب نکرده اید، VLC media player را در رایانه و ویندوز خود دانلود و نصب کنید.

مرحله ۲: VLC media player را راه اندازی کنید. ابتدا بر روی Media کلیک کرده و سپس بر روی Open Capture Device کلیک کنید.

مرحله ۳: به قسمت Capture Mode بروید و سپس بر روی بخش کشویی کلیک کنید. در آنجا می توانید Desktop را انتخاب کنید.

مرحله ۴: گزینه ها را مطابق با آن تنظیم کنید و سپس بر روی Play کلیک کنید.

مرحله ۵: روی دکمه Stop کلیک کنید.

مرحله ۶: در صفحه ، روی ضبط کلیک کنید. روی ذخیره کلیک کنید در مکان مورد نظر ذخیره می شود.

مهم نیست که از کدام نسخه ویندوز استفاده می کنید ، VLC با تمام نسخه ها سازگار است. نرم افزار اضافی ای الزامی نیست. این دو بهترین روش برای ضبط صفحه نمایش و دسکتاپ شما در ویندوز 10 به روشی بسیار ساده است. با پیروی از این روش ها ، دیگر لازم نیست همه مشکلات را پشت سر بگذارید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *