آموزش غیر فعال و حذف کردن اکانت تلگرام از تمامی دستگاه ها

حذف اکانت تلگرام

چندین برنامه محبوب مانند واتس اپ ، تلگرام ، مسنجر ، اسکایپ و بسیاری موارد دیگر وجود دارد که می توانید در تلفن های هوشمند Android یا Apple خود دانلود کنید. در حالی که واتس اپ غیرقابل انکار مطلوب ترین برنامه پیام رسانی است ، تلگرام همچنین از زمان راه اندازی رسمی آن در سال 2013 ، یک پایگاه کاربر قدرتمند را در اختیار دارد. سیستم عامل های Windows ، MacOS و Linux. و مشابه سایر خدمات پیام رسانی ، شما می توانید رسانه های تبادل مانند عکس ، فیلم ، برچسب و حتی پرونده هایی با فرمت های مختلف را به اشتراک بگذارید.

چگونه می توان از این سرویس استفاده کرد؟

می توانید برنامه را از طریق فروشگاه PlayStore یا App Store در تلفن هوشمند Android یا Apple خود دانلود کنید. پس از دانلود، باید از طریق شماره موبایل ثبت نام کنید و تأیید از طریق پیام کوتاه انجام می شود. شما می توانید پس از اتمام ثبت نام از این سرویس استفاده کنید و برنامه مخاطبین شما را که از قبل با این سرویس استفاده می کنند ، استفاده می کند. نه تنها می توانید چندین دستگاه را به یک حساب اضافه کنید بلکه در هر یک از آنها پیام دریافت خواهید کرد. می توانید شماره موبایل ثبت شده خود را نیز تغییر دهید و مخاطبین شما شماره جدید را در لیست آنها دریافت می کنند. اما اگر نمی خواهید از این سرویس استفاده کنید و می خواهید حساب کاربری خود را حذف کنید ، مراحل زیر را باید انجام دهید.

چگونه اکانت تلگرام را غیرفعال و حذف کنید؟

1 در حالی که می توانید با دانلود آن از فروشگاه برنامه دستگاه خود ، استفاده از این سرویس را شروع کنید ، حذف آن به شما نیاز دارد تا به صفحه وب غیرفعال سازی بروید. (صفحه غیر فعال سازی اکانت تلگرام)

2. برای پیشبرد روش غیرفعال کردن حذف باید شماره تلفن ثبت شده خود را وارد کنید. قابل ذکر است که شماره تلفن باید با پیشوند کد کشور (+98 برای ایران) اضافه شود.

3. برای حذف حساب کاربری ، می توانید در برگه روی گزینه » Next ضربه بزنید. با ضربه زدن به این گزینه، یک متن تأیید به حساب تلگرام شما ارسال می شود که می توانید از طریق برنامه یا نسخه وب دسترسی داشته باشید.

4. اکنون می توانید برای ورود به سیستم به سادگی این کد را در صفحه ورود به تلگرام خود وارد کنید و با سه گزینه مختلف – ابزار توسعه API ، غیرفعال کردن حساب و ورود به سیستم به شما ارائه می شود. اکنون یک پیام تأیید از تلگرام با اخطار در مورد از دست رفتن داده ها از جمله پیام ها ، مخاطبین و گروه هایی دریافت خواهید کرد که بعداً قابل بازیابی نیستند. اکنون گزین این طور نیست ، پس از اتمام مرحله فوق ، پیام دیگری برای تأیید با عنوان  می دانید با کدام یک باید بروید.

با دنبال کردن مراحل فوق می توانید به راحتی حساب تلگرام خود را از هر دستگاه ثبت شده خود غیرفعال کنید. توجه داشته باشید که در صورت عدم استفاده بیش از شش ماه به طور پیش فرض ، حساب شما غیرفعال می شود ، اما می توانید این بازه زمانی را تا 12 ماه به صورت دستی تغییر دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *