نصب دزدگیر و سیستم ضد سرقت در مازندران

نصب دزدگیر در مازندران

دزدگیر اماکن یک سیستم امنیتی وحفاظتی است که به سنسرهای حرکتی مادون قرمز مجهز می باشد. نصب دزدگیر در مازندران توسط گروه آوانگارد با کارشناسان مجرب و باتجربه انجام می پذیرد.

این سیستم در مقابل ورودهای غیر مجاز و هر گونه جابه جایی در اماکن مورد نظر ایجاد الارم و اطلاع راسانی می کند.

کلیه سنسورها و تجهیزات تشخیص دهنده به پنل که مغز متفکر سیستم را در خود نگه داری میکند متصل می باشند و در صورت ورود غیر مجاز پنل را مطلع کرده و بلافاصله پنل شروع به کار می کند.

ابتدا شروع به الارم توسط بلندگو و سپس تلفن کننده را فعال و شروع به برقراری تماس با لیست شمارهایی که در سیستم از قبل ذخیره شده می نماید.

کاربرد این سیستم به اندازه ای مهم بوده که در تمامی اداره جات و بانکها و اماکن مهم میتوان به نقش ضروری این سیستم پی برد

اجزاع اصلی تشکیل دهنده سیستم اعلام سرقت

برای نصب دزدگیر در مازندران از تجهیزاتی استفاده می شود که به شرح توضیح خواهیم داد.

پنل

مهمترین قسمت سیستم اعلام سرقت پنل میباشد همانطور که ذکر شد مغز متفکر سیستم می باشد و وظیفه ارسال فرمان به اجزا دیگر این سیستم را دارد لذا در نصب دزدگیر منازل و اماکن باید در جایی که این پنل نصب میشود بسیار دقت کرد، توصیه میشود حتی الامکان از نصب پنل در ورودی های اماکن خودداری فرمایید و تا میتوانید پنل را در جایی که کمتر در دید میباشد نصب کنید، پنل خود شامل باطری یو پی اس می باشد که برق سیستم را در زمان قطع شدن برق شهر تا 48ساعت بر عهده دارد این امر باعث میشود که دزدگیر اماکن در هنگام قطع برق همچنان به عنوان یک نگهبان اماده به کار باشد.

چشمی یا سنسور

چشمی ها جز اصلی یک سیستم دزدگیر اماکن میباشند و وظیفه تشخیص حرکت و اطلاع رسانی به پنل را بر عهده دارد که بر دو نوع موجود می باشد.

  • چشمی حجمی یا همان حرکتی:

این چشمی همان سنسور مادون قرمز میباشد که با تشخیص حرارت بدن توسط حرکت کار میکند و منطقه پوششی خود را به عنوان یک رادار در نظر میگیرد چنانچه جسمی از خود حرکتی به جای بگذارد به عنوان یک ورود غیر مجاز اطلاع رسانی میکند از مزایای این چشمی قیمت ارزان و معایب ان همین حساسیت بالای ان میباشد که حتی حشرات هم قادر به تحریک این سنسور میباشند، در اصطلاح به این چشمی pir گفته میشود. در نصب این چشمی باید دقت داشت که در نور مستقیم خورشید نباشد درصد خطا را افزایش میدهم و همچنان در نزدیکی پردها چراکه تکان خوردن پردها هم تاثیر گذار میباشد، به خاطر داشته باشید این سنسور با حرارت اجسام تحریک میشود پس به رادیاتور پ بخاری ها حساس میباشد.

  • چشمی وزنی:

همانطور که از اسم این چشمی مشخص است این چشمی بر اساس وزن اجسام قادر به تشخیص حرکت میباشد، چنانچه جسمی با وزن مشخصی به بالا در رادار مشاهده کند تشخیص میدهد و اطلاع رسانی میکند، این چشمی ها را میتوان در اماکنی نصب کرد که در ان حیوانات خانگی مدام در حال حرکت میباشند این چشمی ها در وزنهای مختلفی در بازار موجود میباشد مثلا 15 ،30، 40 … به طور کل حرکت هر جسمی پایین تر از وزن مشخص شده خارج از عملکرد این چشمی میباشد.

به این چشمی pet گفته میشود. از مزایای این چشمی درصد خطای بسیار پایین نسبت به چشمی حجمی میباشد و معایب ان به قیمت بالا این چشمی میتوان اشاره داشت.

مکانهای مورد استفاده چشمی ها در ورودی ها ، پنجرها و راهروها میباشد، امروزه هر دو چشمی به صورت بی سیم در بازار موجود میباشد.

مگنت

مگنت یک سیستم اطلاع رسانی دو تکه میباشد که از لحظه جدا شدن این دو قسمت فرمان خطر را پنل دزدگیر اماکن ارسال میکند، از لازمه های نصب دزدگیر اماکن همین مگنتهای ارزان میباشد که میتوان تمام ورودیها را با مگنت پوشش داد، نصب دزدگیر اماکن بسیار کاربردی میباشد و به دو صورت باسیم و بی سیم موجود می باشد.

پدال خبر رسان

پدال خبر رسان در سیستم دزدگیر اماکن به صورت دستی فعال می شود که کاربرد پدال در طلا فروشی و بانک ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

ریموت

دزدگیر اماکن برا فعال شدن و غیر فعال شدن نیاز به ریموت کنترل دارد که این وظیفه را بر عهده دارد، در دزدگیرهای تلفن کننده سیمکارتی این عمل با گوشی همراه توسط نرم افزار خود سیستم قابل انجام می باشد این نرم افزار قادر به کنترل کامل دزدگیر اماکن است.

بلندگو و اسپیگر

برای اعلام الارم های دریافتی سیستم نیاز به این بلندگو دارد تا عمل اطلاع رسانی محیطی را کامل کند این ملودی های تنظیم شده در سیستم دزدگیر اماکن به گونه ای است که با به صدا در امدن ان استرس را به سارق وارد کرده و عملکرد وی را با خطاهای بسیار همراه کرده که زمان بیشتری برای انجام کارهای از پیش تعیین شده را از ‏سارق می گیرد.

نصب دزدگیر در مازندران

نصب دزدگیر و راه اندازی سیستم ضد سرقت و همچنین نصب دوربین مداربسته توسط کارشناسان مجرب گروه آوانگارد انجام می پذیرد.

برای مشاوره و دریافت خدمات از گروه آوانگارد با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

011-32361421

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *